Rehber Bilgileri

Barış Önlek

Barış Önlek

Puanı : 1504

Katıldığı Etkinlik : 134

Yürüyüş Mesafesi : 1667 KM

Düzenlediği Etkinlik : 125


Whatsapp

Etkinlik Detayları

Etkinlik Türü: Otel Konaklamalı (Trekking)

Etkinlik Lideri: Barış Önlek

Etkinlik Yeri: Nevşehir/Göreme

Etkinlik Tarihi: 25.10.2020 - Pazar

Etkinlik Süresi: 6 Gün 5 Gece

Parkur Bilgisi: 80 KM / Orta Zor

Katılımcı Sayısı: 17 kişi / Kalan: 0 kişi

Adım Adım Kapadokya

"Gezilecek - Görülecek bir yer varsa... yürümek gerek! Yürümezsen, gördüklerin ufuk çizgisinin ötesini geçmez."


Bu etkinlikte Kapadokya'nın bilindik yerleriyle birlikte yürüyüş esnasında bilinmedik yerlerini de görmeye gideceğiz. Ayrıca Tureb Kokartlı Rehberimiz, gidilen ve görülen tüm yerleri ayrıntılı bir şekilde bizlere anlatacak. 

Etkinlikle alakalı günlük program ve detaylar aşağıda paylaşılmıştır. Sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Ekim 2019 tarihinde liderliğini yapmış olduğum etkinliğimin fotoğraflarını aşağıda paylaştım. Fotoğrafları görebilmek için üzerine tıklayıp sağa sola kaydırarak inceleyebilirsiniz.   24 Ekim Cumartesi gecesi ilk durağımız olan Bakırköy/İncirli'den aracımız hareket ederek katılımcılarımızı seçmiş olduğu duraklardan alarak yola devam edecek. 25 Ekim Pazar sabahı erken saatlerde Göreme'de Tureb Kokartlı Yerel Rehberimizle buluşarak 1. gün programına başlayacağız (gün sonu otelimize yerleşeceğiz). 

1. GÜN (PAZAR): MESKENDİR VADİSİ – KILIÇLAR VADİSİ – ÇAVUŞİN ESKİ RUM KÖYÜ – GÜLLÜDERE VE KIZILÇUKUR VADİSİ – GÜNBATIMI (15 km.)
Bilinen turistik rotalardan kaçıp gerçek Kapadokya’nın tadını vadilerde alacağız. Milli parkımızın en göz alıcı yerlerini adım adım yürüyerek keşfediyoruz. Meskendir Vadisiyle güne başlayıp ilk önce balonların kalktığı kılıçlar vadisine daha sonra ise eski bir yerleşim olan Çavuşin köyüne gidip manastırı geziyor akabinde ise öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden günbatımına kadar bölgenin en popüler vadileri olan Güllüdere ve Kızılçukur vadileri geziyoruz. Eski kaya oyma kiliseleri ziyaret ediyor ve keşişlerin kullandığı patikalardan haçlı kiliseye gidip günü batırıyoruz.

2. GÜN (PAZARTESİ): AŞK VADİSİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR KALESİ VE ZEMİ VADİSİ (20 km.)
Bugün milli parkın üç güzel vadisini gezip, Uçhisar kasabasını ve kalesini geziyoruz. Aşk vadisinde bölgenin en aykırı kaya oluşumlarını göreceğiz. Güvercinlik vadisinde eski güvercinlikleri ve eski peri bacasında yaşamı hissedebileceğimiz bir patikadan kaleye çıkıp bütün milli parkı görüp fotoğraflıyoruz. Daha sonra Zemi vadisinden yürüyüp günü bitiriyoruz.

3. GÜN (SALI): IHLARA VADİSİ – SELİME MANASTIRI - GÜZELYURT KASABASI VE YERALTI ŞEHRİ (15 km.)
Genelde Kapadokya ya gelen birçok insanın uğradığı ama tamamını bilmediği bir vadi olan Ihlara vadisini yürüyeceğiz. Melendiz ırmağının yanında su şırıltılarıyla kalabalıktan uzak olan bölümlerini çok seveceksiniz. Vadi bitiminde Selime manastırını gezip eski bir Rum köyü olan Güzelyurt kasabasına gideceğiz. Orada kilise camii ve yeraltı şehrini gezip otelimize dönüyoruz.

4. GÜN (ÇARŞAMBA): SOĞANLI VADİSİ – AVLA KANYONU – GOMEDA VADİSİ (15 km.)
Soğanlı vadisi televizyonlarda insanların peribacalarında yaşadığı köy olarak sürekli karşımıza çıkıyor. Kayseri sınırlarında yer alan bu güzel vadi ve avla kanyonu genelde kimsenin gitmediği, gidince de herkesin favorisi olan yerdir. Avla kanyonu yeni keşfedilmiş Kapadokya da eşi benzeri olmayan bir kanyondur. Kıvrımlı kaya oluşumları başka ülkelerdeki vadilere benzetilir ve kesinlikle alışılmışın dışında çok güzel  bir kanyondur. Daha sonra milli parka geri gelip Gomeda vadisiyle günü bitiriyoruz.

5. GÜN (PERŞEMBE): GÖREME SAKLI VADİ - BOZDAĞ - PAŞABAĞ VADİSİ (15 km.)
Bugün milli parkta çok az insanın bildiği saklı kilisenin oradan aynalı kiliseye ve akabinde Bozdağ'a çıkıyoruz. Milli parkın en güzel manzarasında yürüyüp Zelve ve Paşabağ vadilerinin üzerinden günü Çavuşin köyünde bitiriyoruz .

6. GÜN (CUMA): 12:00'A KADAR SERBEST ZAMAN VE DÖNÜŞ YOLUNDA TUZ GÖLÜ ZİYARETİ
Etkinliğin son gününde saat 12:00'a kadar olan zamanda dileyenler Balon veya ATV gezisi yapabilirler, dileyenler ise zamanını alışveriş ile değerlendirebilirler (12:00'da çantalarımızla birlikte araç içerisinde yola çıkmaya hazır olmalıyız). 12:00'da hareket ederek yol üzerinde bulunan Tuz Gölü'nde 1.5 saat mola vereceğiz. Daha sonra yolumuza devam edip gece saatlerinde İstanbul'a dönmüş olacağız.

Etkinlik Maliyeti: 1.500 TL.
Maliyete Dahil Olanlar:
Tüm yol ve ara transferler
5 gece otel konaklama (2-3 kişilik odalarda paylaşımlı)
5 gün sabah kahvaltısı
Tureb Kokartlı Rehber ücreti
Zorunlu seyahat sigortası

Maliyete Dahil Olmayanlar:
Öğle ve Akşam yemekleri
Balon ve ATV gezisi
Müze ve Ören yerleri giriş ücreti
Kişisel tüm harcamalar
Bireysel kaza sigortası

Tek konaklama farkı günlük 75 TL. Oda sayısı kısıtlı. Etkinlikte olacak kişi sayısına göre yer durumu belli olacak.

Bu etkinlik sportif bir faaliyettir. Günlük programa uyarak gerçekleşecektir. Hava şartları veya başka bir sebeple gerekli görüldüğü takdirde programda değişiklik yapılabilir.

Günlük 15-20 km. yürüyüşler yapılacağı için katılımcıların spor kıyafetleri ve gerekli spor ekipmanlarıyla katılmaları gerekmektedir. Yürüyüş yapılacak parkurlar zorlu değildir. Sağlık problemi olmayan kişilerin rahatlıkla yürüyebileceği yerlerdir.
* Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için bu etkinlik uygun değildir.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.

Konaklama:
Konaklama için 4-5 yıldızlı otel konforu beklentisi olmamalıdır. Otel aile işletmesidir ve en iyi şekilde misafirler ağırlanmaktadır. Konaklama yapılacak yer temiz, düzenli ve bakımlıdır. 

Etkinliklerimiz maliyet paylaşımı usulü ile yapılıyor. 16 Ekim Cuma saat 23:59 itibariyle asil katılımcı listesinde olup da gelemeyenlerden, etkinliğe gelemeseler bile paylarına düşen maliyeti ödemeleri gerekmektedir. Bu kural etkinliğe gelen katılımcıların haklarını korumak için uygulanmaktadır. 

Etkinlik Sorumlusu:
Barış Önlek - 0 533 690 71 79

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden, Aşısız olan katılımcıların 6 Eylül tarihi itibarıyla etkinlik başlangıç tarihinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir (Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan katılımcılar araçlara alınmayacaktır).

Pandemi Kuralları :
1- Ateş, öksürük, halsizlik veya benzer soğuk algınlığı belirtileri olanlar etkinliklere katılamazlar
2- Yüksek ateş sayılan 37.8 derece üstü ateşi olanlar araca alınmamaktadır.
3- Araçlarda kesinlikle maske takılmalıdır.
4- Yürüyüşte ve molalarda 1,5 metre sosyal mesafe kuralını uygulamaya özen gösterilmelidir.
5- Molalarda buff veya maske ile ağız kapatılmalıdır ya da diğer katılımcılara uzak olacak şekilde dinlenilmelidir.
6- Zorunlu durumlar hariç yiyecek/içecek veya malzeme paylaşımı yapılmamalıdır.
NOT : Etkinlileri Tursab üyesi acenteler organize etmektedir. Bu siteden etkinlik duyurusu yapılarak acenteye iletilmek üzere katılımcı listesi oluşturulmaktadır.