Rehber Bilgileri

Barış Önlek

Barış Önlek

Puanı : 1504

Katıldığı Etkinlik : 122

Yürüyüş Mesafesi : 1538 KM

Düzenlediği Etkinlik : 114


Whatsapp

Etkinlik Detayları

Etkinlik Türü: Çadır Kamplı (Trekking)

Etkinlik Lideri: Barış Önlek

Etkinlik Yeri: Muğla/Fethiye/Ovacık

Etkinlik Tarihi: 29.10.2020 - Perşembe

Etkinlik Süresi: 4 Gün 3 Gece

Parkur Bilgisi: 80 KM / Zor

Katılımcı Sayısı: 9 kişi / Kalan: 0 kişi

Likya Yolu Yürüyüşü (29 Ekim Tatili)

29 Ekim Perşembe günü 4 gün 3 gece sürecek olan Likya başlangıçtan başlayacak çadır kamplı Likya yürüyüşümüz için kendi imkanlarımızla (Uçak veya Otobüs) Fethiye Ovacık Mahallesine ulaşım sağlayacağız. Buluşma noktası olarak etkinlik günü başlangıç noktasına en yakın olan Ölüdeniz Belediye Binası önünde buluşacağız.

Buluşma saati: 08:00
Kahvaltı sonrası yürüyüş saati: 09:00
Lütfen geleceğiniz yere ve ulaşım koşullarına bağlı olarak nasıl ulaşım sağlayacağınızın ve ulaşım süreleri için gerekli araştırmaları yapıp yola çıkınız. Buluşma ve yürüyüş belirtilen saatte "zamanında" başlayacaktır.


Etkinlikte yürüyüş, mola ve kamp alanları günün şartlarına ve de konaklama için uygun olan yerlerin durumuna göre belirlenecektir. Planlanmış bir etkinlik olmayacak. Mümkün olduğunca gezip görerek yürüyüş yapmaya çalışacağız. Bulunduğumuz yerin Likya yolu olduğunu unutmadan en iyi şekilde zamanı ve bu muhteşem yürüyüş rotasını görsel anlamda değerlendirerek ilerleyeceğiz.

İlk gün yol yorgunluğundan dolayı duruma göre fazla yorulmamak için yürüyüşü kısa tutabiliriz. Sonraki günler için ise sabah erken saatlerde yürüyüş başlayacak. Öğlen saatlerinde güneşten kaçınmak için mola verilip mola sonrası yola devam edilerek akşam saatlerinde kamp alanı belirlenip kamp kurulacaktır.  

Etkinlik 1 Kasım Pazar günü öğleden sonra bitecektir. Biteceği nokta belirsiz, yürüyüşe göre en uygun zamanda uygun olan yerleşim alanında olacaktır. Bu koşullara göre geri dönüş için ulaşım araçlarınızın saatlerinin geç saatlerde ayarlanmış olması gerekmektedir. Olası yürüyüş süresi uzaması ve geri dönüş için yeterli sürenizin olmadığını belirlersek etkinlikten Pazar günü uygun olan bir yerleşim alanında ayrılarak geri dönebilir veya duruma göre yürüyüşü 1 gün daha uzatırsam benimle beraber yürüyüşe devam edebilirsiniz. Kısacası birlikte yürüyeceğiz ayrılmak istediğinizde uygun bir yerde ayrılabilir, geri dönüş için vakit sıkıntısı olduğunda etkinliğin uzaması durumlarında esnek olmanızda gerekebilir.PARKUR BİLGİLERİ:
Yürüyüş Mesafesi: 68- 80km. arası
Günlük Yürüyüş Mesafesi: 17 - 20km. arası x 4 gün
Günlük Yürüyüş Süresi: 7-8 saat (molalar dahil)
Zorluk Derecesi: Zor


Bu bilgiler tahminidir, yürüyüş esnasında değişkenlik gösterebilir. Gerektiğinde lider günlük planda değişiklik yapabilir. Yürüyüş esnasında zorlanan, yürüyüşü bozan, yürüyüşü geciktiren kısacası günlük plana uyamayan ve planı bozan katılımcıların yürüyüşüne en yakın yerleşim alanında son verilir.

Etkinliğe katılım sağlamadan önce bu etkinliğin trekking olduğunu yani sırtımızda tüm eşyalarımız ve ihtiyaç duyduğumuz malzeme ve yiyeceklerle yürüyeceğimizi hatırlatmak istiyorum. Bu koşullara uyabilecekseniz ve tecrübeniz varsa etkinliğe katılım sağlayınız.

Bu etkinlik için katılımcılar olursa, masraflarım ve liderliğim için ufak bir miktar katılım ücreti talep edeceğim lütfen anlayışla karşılayarak bilgi isteyiniz. 

Gerekli Malzemeler: Yürüyüş kıyafetleri (yedek kıyafet ve çorap), Yarım boğazlı yürüyüş ayakkabısı, 40-60lt Sırt destekli çanta, Çadır (hafif), Uyku tulumu, Mat, Yastık (şişme), Yağmurluk, Polar ceket, Baton, Şapka, Gözlük, Kafa feneri, Düdük, İlkyardım malzemeleri, Ocak, Yemek seti, Güneş kremi, Cilt bakım seti, Deniz malzemeleri (şort/mayo, havlu, terlik vb.).

Uyarı: Bu etkinlik günübirlik yürüyüşlere kesinlikle benzemeyecektir. Sırtınızda fazla ağırlık olacağı için ve 4 gün üst üste yürüyüşe devam edeceğiniz için vücudunuz alışkın değil ise çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle uzun yürüyüşlere uygun olmayan sırt çantanız ve ayakkabılarınız varsa vücudunuz zarar görebilir ve yürüyüşü yapamayabilirsiniz. Daha önce deneyimlediğiniz malzemeler ile etkinliğe katılım sağlayınız. 

Yiyecek ve içecekler için gün içi yerleşim alanlarından alışveriş yapıp yola devam edeceğiz. Ekstra yürürken atıştırmak için gereken kuruyemiş, enerji verici aperatifler vb. almalısınız.
Tüm yiyecek ve içecek maliyetleri katılımcıya aittir.

* Bu etkinlik kalp, tansiyon ve kilo sorunu olanlar için uygun değildir.
* İlk defa doğa yürüyüşü yapacaklar için kesinlikle uygun değildir.
* Ekipmanı bu etkinlik için yeterli seviyede olmayan katılımcıların etkinliğe katılmaması gerekir. Ekipman konusunda danışmak için mesaj atabilir veya arayabilirsiniz. 


Etkinlik Sorumlusu:
Barış Önlek - 0 533 690 71 79